A szervezeti coaching új szemléletmódot hoz a szervezetfejlesztésbe
Ügyfeleink azért fordulnak hozzánk, mert elköteleződést, lojalitást, bizalmat, közös jövőképet, szervezeti identitást, szervezeti kultúrát építünk dialógikus tanácsadással.
Dialógikus megközelítéssel dolgozunk
A nehezen megfogható szervezeti problémák akkor változtathatóak sikerrel, ha dialógikus megközelítéssel hatunk a szociális, az érzelmi és az emberi dimenziókra. A változás valójában az emberek közti diskurzusokban formálódik.
Teret adunk
Ma egy szervezeti változás nem attól lesz sikeres, hogy a vezetőség által alkotott stratégiát közzéteszik, majd várják annak megvalósulását. A változások akkor történnek meg, ha a dolgozók elkezdenek az adott témákról másként gondolkodni, megváltoztatják a véleményüket, más-új értelmezést alakítanak ki, ezáltal a változás „gazdájává” válnak. A változások tehát hatékonyabbá tehetőek, ha teret adunk az átalakuláshoz kötődő szervezeti dialógusoknak.
Az egész szervezetre hatunk
A dialógikus módszerek paradigmaváltást hoznak a szervezetfejlesztési folyamatba, hiszen a szociális, az érzelmi, és az emberi dimenziókra szükséges hatni ma ahhoz, hogy a szervezeti változások végbemenjenek.